Taká mladá? ….tá určite nemôže mať nejaké skúsenosti…...však je to ešte len šteňa.

Autor: Katarína Brinziková | 8.12.2016 o 0:38 | Karma článku: 6,98 | Prečítané:  1782x

Nedávno som čítala článok v podobnom duchu. Mladému, iba 26 ročnému dievčaťu bolo vyčítane, že vzhľadom na vek nemôže ovplývať nejakými skúsenosťami. Je smutné, že ešte aj dnes ľudia premýšľajú o ostatných tak prízemne.

Vážne 26 ročný človek nemôže mať nejaké skúsenosti? Čo ak život k danému človeku nebol pravé najmilší? Čo ak makal na sebe už od strednej? Stále nemá nárok na to, aby mohol o sebe povedať, že má nejaké tie skúsenosti ?

 Úprimne nepovažujem vek za dôkaz rozumu alebo za dôkaz toho, že človek je nejako extra skúsený alebo extra múdry. Je to len číslo, ktore nedokazuje nič. Poznám ľudí, ktorí sú starší odo mňa, ale ich správanie a činy majú ďaleko od niekoho, koho by ste považovali za rozumného alebo za nejako extra skúseného. No na druhej strane zase poznám mnoho mladých ľudí, ktorí sa snažia a makajú na sebe alebo tých, čo napriek tomu, že boli skúšaní životom nezanevreli na svet, nevinia ho za to všetko zlé a idú ďalej životom s úsmevom na tvári. Týchto ľudí obdivujem a sú pre mňa určitým vzorom, lebo napriek dnešnej neprajnosti a prízemnosti,  neprepadli pesimizmu a určitej bezmocnosti, že napriek tomu, že ste si prešli, čím ste si prešli sa nájdu ľudia, ktorí si o vás obtrú „hubu“ a budú vás považovať pomaly za nič, a to len preto, lebo ste mladí.

Bolo by fajn, keby sa ľudia držali myšlienky: „Nesuď knihu podľa obalu“. Keby predtým, než začnú nad niekym vynášať súdy, si o ňom aj viac zistia alebo najlepšie žiadne súdy nad niekym ani nevynášať. Keby začali akceptovať aj fakt, že to, že niekde trčia 100 rokov a nerobia pre svoj život nič, neznamená, že život im niečo dlhuje a že ostatní, či už mladší, tým pádom nemajú právo na niečo lepšie. Bolo by fajn, keby ľudia začali akceptovať fakt, že všetko závisí od nich samych a aj napriek skúškam a strastiam života priať aj ostatným.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?